W MUZEUM PIENIĄDZA

3 marca uczniowie 7-10 klas mieli okazję zwiedzić Muzeum Pieniądza Banku Centralnego. Na pobyt i zajęcie edukacyjne w tej placówce muzealnej czekaliśmy od października.

W muzeum uczniowie obejrzeli wyjątkowe eksponaty oraz zapoznali się z historią bankowości świata, dowiedzieli się, jak wyglądały pieniądze w starożytności, poznali historię pieniędzy, []

PINIGŲ MUZIEJUJE

Kovo 3 dieną 7-10 klasių mokinių grupė lankėsi Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Ekskursijos ir edukacinio užsiėmimo mokiniai laukė nuo spalio mėnesio, nes muziejus labai populiarus ir nuolat sulaukia gausių mokinių grupių.

Atvykę į muziejų mokiniai apžiūrėjo vertingus eksponatus ir susipažino su informaciniuose stenduose pateikta informacija, be to []

ZAJĘCIE EDUKACYJNE W 5 KLASIE

10 marca bieżącego roku uczniowie 5 klasy wybrali się do studium plastycznego, gdzie odbyło się zajęcie edukacyjne o ceramice. Na początku uczniowie dowiedzieli się sporo o właściwościach gliny i sposobach jej wypalania, następnie każdy mógł zastosować otrzymaną wiedzę w praktyce. Proces twórczy pochłoną ł wszystkich. Uczniowie samodzielnie wykonali piękne wazy i miseczki.

[]

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS DAILĖS STUDIJOJE

Gegužės 10 dieną 5 klasės mokiniai išsiruošė į dailės studiją, kur įvyko edukacinis keramikos užsiėmimas. Susitikimo pradžioje mokiniai sužinojo daug įdomaus apie molį, jo savybes bei išdeginimo būdus. Po to įgytas teorines žinias kiekvienas galėjo pritaikyti praktikoje. Visi, įsitraukę į kūrybos procesą, savarankiškai lipdė gražias vazas ir dubenėlius.