2018-09-06

WITAJ SZKOŁO!

3 września w naszym gimnazjum rozpoczął się nowy rok szkolny. O godzinie 9.00 była sprawowana Msza św, którą celebrował o. Jerzy. Został poświęcony nowy bus szkolny oraz plecaki dla uczniów klas „0”- 8. Plecaki pierwszoklasistom zostały sprezentowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, pozostałe tornistry i przybory szkolne otrzymaliśmy zawdzięczając hojności Księdza Prałata Tomasza Chciałowskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie.

Uroczysty apel rozpoczął dyrektor gimnazjum. Usłyszeliśmy wiele serdecznych wyrazów i życzeń z ust dyrektora i nauczycieli. Na uroczystość przybył gość – sekretarz Rady Samorządu Rejonu Wileńskiego pani Elżbieta Jankowska oraz pracownik gminy Mickuny pani Oksana Sinienko. Pani Elżbieta złożyła życzenia pomyślności i wręczyła dyplomy nauczycielom.

Następnie uczniowie 4 klasy zarecytowali wiersze, a zespół „Dzwoneczki” zaśpiewał piosenkę „Rzeka marzeń”.

Życzymy wszystkim uczniom, aby przez cały rok towarzyszyły im pomyślność i sukcesy, a nauczycielom – wytrwałości i twórczych pomysłów.

Karol Duber „Szkoła”

Twierdzę – szkoła jest dla ludzi, chociaż uczeń w niej się trudzi.

Literki w słowa układa, z cyferkami się zmaga.

Czyta książki oraz wiersze, uczy się, co robią świerszcze.

Zmienia nutki na piosenki, kredką tworzy świat maleńki.

Po co to?  – ktoś zapyta. A no po to, moi mili,

Byśmy w życiu mądrzy byli!

W imieniu uczniów IIG klasy
Emilia Bukauskaite