2020-02-12

STUDNIÓWKA 2020

Ósmego lutego stanie się dla najstarszych uczniów naszego gimnazjum dniem wyjątkowym. Ostatnia zabawa przed trudną pracą przygotowania się do matury – studniówka – zapamięta się im na całe życie.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od poloneza w wykonaniu naszych maturzystów na czele z wychowawczynią panią Ireną Pukeniene. Tematem tegorocznej studniówki był „Wehikuł czasu”. Uczniowie klasy IIIG, z którymi łączyły maturzystów naprawdę przyjacielskie stosunki, postarali się przedstawić ciekawy i zarazem wzruszający program. Na ponad dwugodzinny występ złożyły się wesołe filmiki, w których bohaterowie IVG przemieszczali w czasie, pojedynek między uczniami a nauczycielami w celu uratowania zabłąkanych w XX wieku dwunastoklasistów, taneczna podróż od 1930 roku do chwili obecnej.  IIIG przypomniała swoim kolegom, iż czas płynie nieubłagalnie i trzeba się śpieszyć. Nie zabrakło też wzruszających prezentacji.

Uczniowie IVG podziękowali wszystkim za wspólnie spędzone lata oraz ochrzcili przyszłych maturzystów. Po przedstawieniu klasa IVG poczęstowała zebranych tortem i zaprosiła na dyskotekę.

Mariola Anna Krukowska, IIIG kl.