2020-02-14

ZWYCIĘSTWO NASZYCH SIATKARZY

14 lutego w gimnazjum odbył się finał Krajowych Mistrzostw Siatkarskich chłopców szkół wiejskich Litwy.

W spotkaniu brały udział drużyny 4 szkół z różnych wiejskich miejscowości kraju. Było to Gimnazjum im. Juozasa Gruodisa w Antazawie r. jezioroskiego, Gimnazjum w Dorbianach r. kretyńgiańskiego, Gimnazjum im. Aleksandra Stulgińskiego w Kołtyniu rejonu szyłelskiego oraz jedyne polskie Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce r. wileńskiego.

Przed rozpoczęciem zmagań goście obejrzeli prezentację z okazji Święta Odrodzenia Państwa Litewskiego oraz krótki występ taneczny przygotowany przez uczniów gimnazjum.

Po długiej i wytężonej walce wyłoniono zwycięzców turnieju. Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze, czyli chłopcy z Gimnazjum w Jałówce. Na drugim uplasowali się uczniowie z gimnazjum w Dorbianach, trzecie i czwarte odpowiednio przypadły gimnazjum z Antazawy i szkole z Kołtynia. Wszystkim uczestnikom wręczono koszulki i dyplomy, zdobywcom pierwszych trzech nagród również puchary i medale. Warto zaznaczyć, że nasza drużyna przez kilka sezonów zdobywała czołowe miejsca.

Gratulujemy zwycięstwa naszym chłopcom i ich trenerowi, panu Tadeuszowi Lembowiczowi oraz życzymy zdobycia kolejnych pucharów!

Dorota Bielawska, ucz. II G kl.