2018-11-12

UCZNIOWIE GIMNAZJUM IM. ŚW. JANA BOSKO ŚWIĘTUJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI!

Uczniowie Gimnazjum im. Św. J. Bosko łączą się z Polakami na całym świecie i świętują 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

11 listopada na podwórku szkolnym odbyło się uroczyste podniesienie flagi polskiej. Następnie grupa uczniów oraz nauczycieli wyruszyła na Rossę, by wziąć udział w uroczystościach, których organizatorem był Związek Polaków na Litwie. W poniedziałek z rana natomiast wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zaczęli dzień od odśpiewania hymnu Polski i od uroczystej akademii pt. „Wywalczona. Niepodległa. Polska. 100 lat”. Wszyscy zebrani mieli cudowną okazję jeszcze raz prześledzić drogi Polski do upragnionej niepodległości. Uroczystość została przyszykowana przez teatr szkolny „Perła”.