2023-09-07

„Knygų nameliai“ – integruota lietuvių kalbos ir lenkų kalbos pamoka gimnazijos skaitykloje

Biblioteka – vieta, ypač dėkinga vaikų pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms ugdyti. Pamokos bibliotekoje, skaitykloje – praplečiančios klasėje su mokytoju nagrinėjamą temą vadovėlyje. Skatinančios į dalykus pažvelgti kiek kitaip – ir dėl kitoje aplinkoje vykstančios pamokos, ir dėl pamoką vedančio kito žmogaus – bibliotekininko. Čia visų susitikimų metu stengiamasi nepastebimai vaikus „pavilioti“ knygomis ar  – „atversti“ į skaitymą. Čia didžiausia siekiamybė – smalsumu blizgančios vaikų akys, pažadinti jausmai ir naujų atradimų alkis, smagiai ir turiningai praleistas laikas bei noras vėl ir vėl apsilankyti bibliotekoje.

Šį kartą bibliotekoje antrokų laukė integruota lenkų kalbos ir lietuvių kalbos pamoka, kurią organizavo mokytojos Halina Michalkevič ir Agnieška Simaškienė. Pamokos metu mokiniai skaitė tekstą apie „knygų namelius“ – bibliotekas po atviru dangumi, diskutavo, lygino su mokykline biblioteka, o paskui sukūrė ir savo mažytes knygas, kurias paliko bibliotekoje.