2020-11-20

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI I TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

11 listopada jest w każdej polskiej szkole dniem wyjątkowym. Tegoroczna pandemia nie pozwoliła, by odbyły się tradycyjne uroczystości, jednak Dzień Niepodległości Polski oraz Tydzień Języka Polskiego upamiętniliśmy szeregiem imprez.

Klasy początkowe, które miały zajęcia w szkole, aktywnie do tego włączyły się.  Dzieci śpiewały piosenki, upiększały pracownie na biało- czerwono, szykowały gabloty, oglądały filmy i kreskówki, brały udział w konkursach.

Również uczniowie klas 5-8 oraz gimnazjalnych mimo nauczania zdalnego wzięli udział w różnych imprezach. Nawet będąc w domu, większość ubrała się w biało- czerwone kolory.

Muzeum im. Władysława Syrokomli ogłosiło konkurs kaligraficzny. Prace na ten konkurs wysłało wielu uczniów 6, 7 i 8 klasy. Uczniowie wszystkich klas wykonali rysunki na temat Dnia Niepodległości Polski.

Odbyło się również Narodowe Czytanie „Balladyny”, w którym aktywny udział wzięła klasa 6. Konkursy wyrazistego czytania miała także klasa 7, która czytała „Krzyżaków”  oraz 8, przedstawiająca fragmenty utworów różnych pisarzy polskich.

Dziękujemy wszystkim za udział!

Kółko dziennikarzy