2021-09-29

Integrowana lekcja geografii, biologii oraz technologii

29 września uczniowie I G i II G kl. uczestniczyli w integrowanej lekcji geografii, biologii i technologii poza murami gimnazjum. Zajęcia odbyły się w Muzeum Dróg i Litewskim Muzeum Geologicznym. W trakcie zajęć dydaktycznych uczniowie zapoznali się z przeszłością geologiczną Litwy, ekspozycją głazów i skał, ekspozycją pamięci Juozasa Dalinkewicziusa, ekspozycją paleontologiczną. Zapoznali się również z historią transportu i dróg, ich znaczeniem dla gospodarki państwowej, badali stare mapy Litwy. W zajęcia edukacyjne włączono Program Edukacji Zawodowej – uczniowie zapoznali się z zawodem geologa i drogowca. Zintegrowano także Program Kultury Etnicznej – uczniowie zapoznali się z sprzętami gospodarstwa domowego i narzędziami pracy na drogach z XX – XIX wieku.

Uczennica II G klasy Kamila Pokaznajewa