2022-09-07

Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce dziękuje za plecaki

1 września uczniowie 1-5 klas Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce otrzymali plecaki, które zostały ufundowane przez parafię Matki Bożej Fatimskiej z Legionowa, Legionowskie Stowarzyszenie ,,Amicus” oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

W piękny, słoneczny i już niezbyt upalny pierwszy wrześniowy dzień cała wspólnota gimnazjalna zgromadziła się na placu. Tradycyjnie święto rozpoczęła Msza św., którą odprawili ksiądz Tadeusz Jasiński oraz bracia duchowni Jerzy i Wojciech z zakonu św. Jana. Dziękowaliśmy za piękne wakacje i prosiliśmy o potrzebne łaski.

Następnie rozpoczął się uroczysty apel, na którym serdecznie powitano uczniów, rodziców, gości,  nauczycieli, pracowników oraz administrację szkoły. Podczas swego przemówienia dyrektor gimnazjum Zbigniew Czech podziękował nauczycielom i personelowi szkoły za niełatwą pracę i za trud wkładany w uczniów. Podziękowania również skierował do rodziców, którzy powierzyli edukację swoich dzieci właśnie naszemu gimnazjum i Samorządowi Rejonu Wileńskiemu za stałą współpracę i wsparcie.

Z okazji uroczystości inauguracji roku szkolnego nas odwiedziła mer Samorządu Rejonu Wileńskiego pani Maria Rekść. Złożyła ona życzenia oraz pogratulowała całej społeczności szkolnej. Szczególne wyrazy podziękowania za pracę i wyjątkowe zaangażowanie były skierowane do wicedyrektora gimnazjum pani Janiny Mozol, która w tym roku żegna się z naszą szkołą i kończy pracę nauczycielską. Pani Janina była autorytetem dla wielu młodych pokoleń, wspaniałą nauczycielką i katechetką.

Oczy najmłodszych uczniów ciągle zwracały się ku wypełnionym kolorowym plecakom. W czasie Mszy św. zostały one poświęcone, a po zakończeniu uroczystości oddane dzieciakom. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali plecaki, które ufundowało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Uczniowie zaś klas 2, 3, 4, 5 również zostali obdarowani plecakami dzięki zaangażowaniu i hojności mieszkańców Legionowa. Serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi Chciałowskiemu, dobroczyńcom z parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz Legionowskiemu Stowarzyszeniu „Amicus”, którzy od wielu lat przywożą nam różne prezenty. Przyjemnie było widzieć szczęśliwe i uśmiechnięte buzie dzieci, które niezmiernie cieszyły się z nowiutkich wyprawek.

Życzymy wszystkim naszym przyjaciołom pomyślności i zdrowia, a uczniom i nauczycielom udanego roku szkolnego.