2023-02-28

WIZYTA GOŚCI Z FRANCJI W GIMNAZJUM W JAŁÓWCE

Czas pandemii, który zmusił nas do pozostania we własnym kraju, mieście, a nawet domu, sprawił, że wiele planów i możliwości zostało pokrzyżowanych. Dlatego z tym większą radością przeżywamy spotkania, zwłaszcza z gośćmi przybyłymi z zagranicy.

15 lutego taką możliwość mieli uczniowie męskiej szkoły Chavagnes International College z Paillers we Francji, którzy przybyli do Gimnazjum św. Jana Bosko wraz ze swoim opiekunem p. Fredi McDermott. (Sami uczniowie pochodzą z różnych krajów, m.in. Syrii, Hiszpanii, Ukrainy). Najpierw chłopcy wykonali kilka utworów a cappella, których główna tematyka nawiązywała do chorału gregoriańskiego. Natomiast na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn Litwy, którego specjalnie się nauczyli, co oczywiście było miłym zaskoczeniem.

Następnie goście udali się, by zwiedzić budynek szkoły oraz muzeum. Po wycieczce nastąpił moment integracji z uczniami gimnazjum, którzy pomimo trwających ferii licznie przybyli, by wraz z gośćmi wspólnie spędzić czas. A nic tak nie jednoczy ludzi jak sport, ponieważ pomimo różnic językowych czy kulturowych sport wszędzie będzie taki sam, więc i radość ze wspólnych sportowych zmagań jeszcze bardziej zacieśniła znajomość z gośćmi. Po poczęstunku goście zwiedzili szkolne muzeum etnograficzne i powrócili do dalszego spędzania ferii na Litwie.

Siostra Irma,

Zgromadzenie Jezusa Miłosiernego