2023-07-03

JUBILEUSZOWY POBYT NAD BAŁTYKIEM

W drugiej połowie czerwca bieżącego roku  80 – osobowa grupa uczniów klas 4-II G z Gimnazjum im św. Jana Bosko w Jałówce wraz z nauczycielami wyruszyła na odpoczynek nad Morze Bałtyckie do Świętej.

Jest to piękna tradycja, wręcz  wymarzony przez uczniów wyjazd, na który czeka się  niecierpliwie  przez cały rok szkolny. Niezmiernie cieszymy sie, że udało nam się  już 25. raz przeżyć niezapomniane chwile nad Bałtykiem w gronie przyjaciół. Każda nowa podróż ze szkołą – to  treściwie spędzony czas, wspaniałe chwile, które za wszelką cenę chciałoby się ocalić od zapomnienia…

Po wielu miesiącach nauki taki wyjazd to coś niesamowitego. Kilka wspólnie spędzonych dni minęło w okamgnieniu, lecz niezwykle wesoło. Program mieliśmy ciekawy i bogaty w różnorodne konkursy- robiliśmy kreatywne zdjęcia swojej klasy, układaliśmy mozaiki z kamyków, muszelek i patyczków uzbieranych na brzegu morza, budowaliśmy zamki z piasku, spędzaliśmy dużo czasu nad morzem, gdzie spacerowaliśmy i graliśmy w siatkówkę.

W zabawie i modlitwie towarzyszył nam nasz wieloletni przyjaciel-  diakon  Mirosław Jan Domański, który niejednokrotnie  w podróży wspiera wszystkich słowem i modlitwą, a także chętnie spędza czas przy wspólnej zabawie.  Tradycyjnie, jak przed wielu laty, każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, Gwiazdy Morza. Niezwykle ciepło i miło przywitał nas proboszcz parafii, ksiądz Zenon Degutis. Ksiądz zachęcił społeczność szkolną, a szczególnie dzieci i młodzież, do wspólnej modlitwy, a także gratulował, że towarzyszy nam w podróży młody diakon Mirosław Domański, który jest dla nas pięknym drogowskazem. Za ciepłe słowa, skierowane do nas – dzieci i młodzieży- niezmiernie dziękujemy, a także cieszymy się, że już  od 25 lat  łączy nas przyjaźń  z miejscową parafią, z czego jesteśmy dumni.

Wszystkim organizatorom pobytu należą się szczere wyrazy podziękowania i  szacunek.  Czas spędzony w gronie najbliższych ludzi- to cenne doświadczenie i  lekcje przyjaźni. Podczas wyjazdów poznaje się ludzi i świat, toteż za możliwość bycia razem niezmiernie jesteśmy wdzięczni swoim nauczycielom i opiekunom. Dziękujemy za czujne oko nad nami, wszelką opiekę i  troskę. Bóg zapłać także proboszczowi parafii, księdzu Zenonasowi Degutisowi i diakonowi Mirosławowi Domańskiemu za  wspólną modlitwę.

Wierzymy, że wspólnie przeżyte chwile na długo zostaną  w naszej pamięci. W przyszłości zaś czekają na nas nowe spotkania, które  przyniosą wiele ciekawych zdarzeń oraz mnóstwo pięknych chwil.  Do kolejnych spotkań!

Kamilija Godlijewska  i Karolina Kryżauskaite, ucz. kl. IIG.