2023-09-11

UCZNIOWIE Z JAŁÓWKI NA ŚCIEŻKACH KALWARII WILEŃSKIEJ

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zazwyczaj kojarzymy z czasem Wielkiego Postu, gdy rozważając 14 stacji zgłębiamy tajemnicę Męki i krzyżowej śmierci Zbawiciela. Jednak Wileńska Kalwaria przez cały rok gości chrześcijan, którzy na dróżkach przeżywają aż 35 stacji Drogi Krzyżowej. Droga prowadzi przez las, nieraz przez dość nierówne tereny, co sprawia, że czasami nie tylko modlitwa i skupienie bywa trudem, ale i fizycznie momentami może być ciężko.

Wrześniowa, słoneczna aura z jednej strony przypomina, że lato jeszcze trwa, ale coraz więcej liści leżących na ziemi zapowiada nadchodzącą jesień. 1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny, więc ten kolejny etap pracy i edukacji najlepiej zacząć z Bogiem, który, wierzymy, troszczy się o każdego człowieka, pomaga i błogosławi. Dlatego 8 września o godz. 9.00, po raz kolejny uczniowie klas 4- 12, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice Gimnazjum św. Jana Bosko w Jałówce tradycyjnie wyruszyli na kalwaryjski szlak. Tym razem towarzyszyli nam szczególni goście: pani Janina Mozol, była wicedyrektor i katechetka gimnazjum, a także pan Tadeusz Andrzejewski, radny Samorządu Rejonu Wileńskiego. Nabożeństwo poprowadził dk. Mirosław Domański, który przede wszystkim przytaczał historie z własnego życia, dając tym samym piękne świadectwo swojej żywej wiary i zaufania Panu Bogu. Ponad 100- osobowa grupa około godz. 13.00 dotarła do kalwaryjskiego kościoła, gdzie przeżyliśmy Eucharystię sprawowaną przez ks. proboszcza Jerzego Witkowskiego. Uczniowie skorzystali także z sakaramentu pokuty. Ksiądz Jerzy przypomniał o uroczystości Narodzenia Matki Bożej, dzięki czemu jeszcze mocniej wierzymy, że Maryja nam w tym dniu szczególnie towarzyszyła w przeżywaniu modlitwy i wypraszała potrzebne łaski na kolejny rok pracy i nauki.

Siostra Irma

Zgromadzenie Jezusa Miłosiernego