2021-08-29

ODPOCZYNEK NAD MORZEM BAŁTYCKIM

12 sierpnia grupa uczniów klas 4-8 wraz z nauczycielami wyruszyła na odpoczynek nad Morze Bałtyckie do Świętej.

Po ośmiu miesiącach nauki zdalnej i bycia z dala od kolegów taki wyjazd był miłą niespodzianką. Sześć wspólnie spędzonych dni minęło niezwykle wesoło. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy ujrzeli morze, wielu przedtem odpoczywało tylko z rodzicami.

Pogoda dopisała i nastrój był wspaniały. Spędzaliśmy dużo czasu nad morzem, spacerowaliśmy, graliśmy w siatkówkę oraz budowaliśmy zamki z piasku. W zabawie i modlitwie towarzyszył nam kleryk Mirosław Domański.

Oprócz odpoczynku każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny, Gwiazdy Morza. Mieliśmy okazję w kościele być na koncercie piosenkarza Rusłana Kiriłkina. Jak zawsze, od 23 lat. mieszkaliśmy niedaleko morza, w domu należącym do parafii. Jesteśmy wdzięczni proboszczowi parafii, księdzu Zenonasowi Degutisowi  za gościnność, a nauczycielom za organizowanie odpoczynku.

Wierzymy, że wkrótce spotkamy się w szkole zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach.

Urszula Taraszkiewicz i Karolina Kryżauskaite,

Ucz. Kl. 8 i IG