2021-07-01

PREZENTY Z LEGIONOWA DLA GIMNAZJUM W JAŁÓWCE

W czerwcu do gimnazjum przybyli  goście z Legionowa koło Warszawy.  Z wizytą zawitali ksiądz prałat Tomasz Chciałowski z parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz  prezydent miasta Roman Smogorzowski.

Kolejny raz Rodacy z Legionowa ofiarowali naszej szkole dary. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego otrzymaliśmy książki, produkty żywnościowe, środki sanitarne i inne rzeczy.

Od kilku lat nasi uczniowie są obdarowywani przez mieszkańców tego miasta. Rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się z  nowymi plecakami wypełnionymi po brzegi rzeczami potrzebnymi każdemu uczniowi w ciągu całego roku szkolnego. Również święty Mikołaj z prezentami przybywa od lat z tamtych stron i sprawia radość naszym dzieciom.

Otrzymane dary mówią, że Rodacy z Macierzy pamiętają nas, Polakach, mieszkających poza jej granicami. Czujemy się, że  jesteśmy częścią  polskiego narodu.

Wyrażamy swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę niesienia pomocy dla księdza prałata Tomasza Chciałowskiego i parafii Matki Bożej Fatimskiej, dla prezydenta miasta Legionowa, pana Romana Smogorzowskiego, dla Legionowskiego Stowarzyszenia „Amicus”.

Życzymy naszym Dobroczyńcom wszelkich łask Bożych, powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz sukcesów zawodowych.