2022-11-17

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”

Po raz kolejny Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” przekazała kompleksowe wyprawki szkolne (plecak z wyposażeniem) uczniom klas pierwszych z polskich szkół na Litwie, Łotwie, Ukrainie i w Czechach. Wyprawki otrzymali również uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Jałówce. Oprócz tego, uczniowie klas pierwszych otrzymali jednorazowe stypendium finansowe, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne. Stypendia zostały przekazane rodzicom lub opiekunom każdego ucznia klasy pierwszej.
Nasi maturzyści w ramach projektu „Bon Maturzysty” otrzymali jednorazowe stypendium finansowe, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne: korepetycje lub inne zajęcia uzupełniające.
Projekty „Bon Pierwszaka” i „Bon Maturzysty” są finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”. Projekty są realizowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
Dziękujemy!

W ramach realizacji IX etapu projektu doposażenia szkół w 2022 roku, przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie ze Środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej nasza placówka otrzymała wsparcia finansowe grupy przedszkolnej o wartości 1980,45 Eur oraz wsparcie dla szkoły o wartości 4151,81 Eur. Odbył się zakup ekranów interaktywnych, instrumentu muzycznego (pianino Casio), wieszaczków na ubrania i papieru do drukowania.