2015-03-10

W MUZEUM PIENIĄDZA

3 marca uczniowie 7-10 klas mieli okazję zwiedzić Muzeum Pieniądza Banku Centralnego. Na pobyt i zajęcie edukacyjne w tej placówce muzealnej czekaliśmy od października.

W muzeum uczniowie obejrzeli wyjątkowe eksponaty oraz zapoznali się z historią bankowości świata, dowiedzieli się, jak wyglądały pieniądze w starożytności, poznali historię pieniędzy, a także wzięli aktywny udział w procesie edukacyjnym. Zwiedzający zapoznali się także z techniką bicia monet, każdy taką monetę mógł wziąć na pamiątkę. W jednej z sal mogliśmy zważyć masę swego ciała i przeliczyć, ile kosztowalibyśmy w złocie, srebrze, brązie.

Uczniowie z ciekawością oglądali też wirtualne wystawy, podziwiali różnorodność i wyjątkowość eksponatów. Ciekawie spędziliśmy czas w Muzeum Pieniądza, skąd poza nowymi zasobami wiedzy o walutach i bankowości całego świata wynieśliśmy również pamiątki.