2016-09-27

EKSKURSIJA Į LIETUVIŲ LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTĄ

Rugsėjo 27 d. IVG kl. mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros mokėsi ne gimnazijoje, o už jos ribų. Kartu su lietuvių kalbos mokytojomis buvome nuvykę į Vilniaus lietuvių literatūros ir tautosakos institutą (LLTI). Tautosakos skyriaus mokslo darbuotoja Gražina Kadžytė turiningai papasakojo apie pirmąjį rūmų savininką P. Vileišį bei instituto veiklą. P. Vileišis siekė skleisti lietuvybę bei atgaivinti lietuviškąjį Vilnių. Dabar institutas užsiima lietuvių tautosakinio paveldo išsaugojimu. LLTI bibliotekoje sukauptas didelis knygų fondas. Taip pat yra retų spaudinių ir rankraštynų. Apžiūrėję neobarokinės architektūros paminklą – Vileišių rūmų ansamblį – galėjome tvirtinti, kad pamoka buvo įdomi ir naudinga.

Elza Kimbar, IVG kl. mokinė