2018-06-08

TARPTAUTINIO PROJEKTO „KARTU EDUKACIJOS TIKSLAIS” ĮGYVENDINIMAS EGLIŠKĖSE

2017-2018 m.m. Saleziečių mokykla Lodzėje bei Egliškių šv. Jono Bosko gimnazja įgyvendino tarptautinį projektą „Kartu edukacijos tikslais”, kurio tema „Kovos už nepriklausomybę: Lenkijos ir Lietuvos sukilėliai”. Jį inicijavo ir finansavo Lenkijos Respublikos edukacijos ministerija, organizavo ir rėmė – „Lenkų draugija“ („Wspòlnota polska“), Lodzės padalinys. Projektas įgyvendintas dviem etapais: 2017 m. lapkričio 26 d. – 2018 m. gruodžio 2 d. mūsų gimnazijos projekto dalyviai lankėsi Lodzėje, o 2018 m. gegužės 27-birželio 2 d. Saleziečių mokyklos mokiniai su auklėtojais viešėjo pas mus.

Projekte, skirtame Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomybės atgavimo šimtmečiui paminėti, mokiniai pagilino istorijos žinias apie Lenkijos ir Lietuvos XIX amžiaus įvykius. Mūsų svečiams neišdildomą įspūdį paliko Vilnius, Vilnija, jos apylinkės bei žmonės.

Antro etapo programa buvo labai gausi ir įvairi: lenkų kalbos, muzikos, istorijos, technologijų, šokio pamokos, integracinė veikla, konkursai, išvykos, ekskursijos po Vilniaus senamiestį bei Vilnijos miestelius. Po įtemptos pažintinės veiklos projekto jaunimas pramogavo, šoko diskotekoje, varžėsi žaisdami tinklinį, bendravo prie laužo kepdami dešreles bei lankėsi mūsų gimnazistų šeimose.

Visą savaitę mokiniai nuo ryto iki vakaro buvo kartu, todėl nenuostabu, jog tarp jų užsimezgė stipri draugystė. Septynios projekto dienos pralėkė žaibiškai ir jaunimui teko atsisveikinti su svečiais, tapusiais artimais bičiuliais. Atsisveikinimo vakarą skambėjo šilti žodžiai ir liejosi graudžios liūdesio ašaros, visgi kiekvieno širdyje kirbėjo viltis susitikti vėl.

Nėra abejonių, kad šis projektas padovanojo dalyviams nepamirštamus įspūdžius, naujas pažintis bei žinias, paremtas patirtimi.