2022-11-17

Lenkijos Respublikos Ministro Pirmininko kanceliarijos finansuojamas projektas „Polonia ir lenkai užsienyje 2022“.

 

Kaip ir kiekvienais metais Lenkų Respublikos organizacija „Pomoc Polakom na Wschodzie“, vykdydama projektą „Bon Pierwszaka“, pirmų klasių lenkų mokyklų mokinius iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Čekijos visapusiškai aprūpino mokykliniais komplektais.  Pirmokams buvo įteiktos visos būtiniausios raštinės priemonės bei kuprinės. Be to, pirmos klasės mokiniai gavo vienkartinę finansinę stipendiją individualiems ugdymosi poreikiams tenkinti.

Vykdant projektą „Bon Maturzysty“, mūsų abiturientai gavo vienkartinę finansinę stipendiją individualiems ugdymosi poreikiams: korepetitoriams ar kitai papildomai veiklai.

Projektus „Bon Pierwszaka“ ir „Bon Maturzysty“ finansuoja Lenkijos Respublikos Ministro Pirmininko kanceliarija, kuri dalyvauja konkurse „Polonia ir lenkai užsienyje 2022“. Projektus įgyvendina fondas „Pomoc Polakom na Wschodzie“.

Nuoširdžiai dėkojame.

2021-10-25

Projektas „Ugdymo kokybės gerinimas virtualių aplinkų ir ugdymo priemonių pagalba“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis

Projekte „Ugdymo kokybės gerinimas virtualių aplinkų ir ugdymo priemonių pagalba“ Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0077  dalyvaujame nuo 2019 m. gruodžio mėnesio kaip šio projekto vykdytojo Vilniaus „Atžalyno“ mokyklos-darželio partneris. Esame konsultuojanti gimnazija.

Projekto metu planuojama įdiegti inovatyvią virtualią ugdymo aplinką, vykdyti su jos naudojimu susijusių pedagogų kompetencijų stiprinimą, siekiant sukurti ugdymo priemonių, užduočių, bendravimo ir vertinimo priemonių sistemą, kurioje būtų ugdomos visos 18 vaikų ugdymosi sritys. Virtualios ugdymo aplinkos diegimą sudarys trys etapai:

  1. Virtualios ugdymo sistemos techninio sprendimo sukūrimas -įrangos įsigijimas, programavimo, įdiegimo švietimo įstaigose ir vartotojų apmokymo darbai.
  2. Pedagogų mokymai efektyviai ir inovatyviai naudoti virtualių mokymo priemonių ir metodikų resursus, patiems kurti, adaptuoti, taikyti virtualiais ugdymo priemones ikimokyklinio amžiaus vaikų konkrečių ugdymo programose numatytų gebėjimų ugdymui.
  3. Įdarbinti mokytojus virtualių ugdymo priemonių kūrimui, adaptavimui ir taikymui naudojantis sukurta virtualia ugdymo aplinka. Ugdymo priemonių kūrimo metu, mokytojus konsultuos švietimo ir IKT ekspertai bei virtualią ugdymo aplinką įsidiegusios konsultuojančios mokyklos mokytojai.

Projekto partneriai:

Vilniaus lopšelis-darželis „Paslaptis“

Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla

Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“

Riešės gimnazija

Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija

2018-06-08

TARPTAUTINIO PROJEKTO „KARTU EDUKACIJOS TIKSLAIS” ĮGYVENDINIMAS EGLIŠKĖSE

2017-2018 m.m. Saleziečių mokykla Lodzėje bei Egliškių šv. Jono Bosko gimnazja įgyvendino tarptautinį projektą „Kartu edukacijos tikslais”, kurio tema „Kovos už nepriklausomybę: Lenkijos ir Lietuvos sukilėliai”. Jį inicijavo ir finansavo Lenkijos Respublikos edukacijos ministerija, organizavo ir rėmė – „Lenkų draugija“ („Wspòlnota polska“), Lodzės padalinys. Projektas įgyvendintas dviem etapais: 2017 m. lapkričio 26 d. – 2018 m. gruodžio 2 d. mūsų gimnazijos projekto dalyviai lankėsi Lodzėje, o 2018 m. gegužės 27-birželio 2 d. Saleziečių mokyklos mokiniai su auklėtojais viešėjo pas mus. […]

2018-06-07

Dalyvavimas ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

 

 

Gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. […]

2017-12-05

PROJEKTAS „KOVOS UŽ NEPRIKLAUSOMYBĘ: LIETUVOS IR LENKIJOS SUKILĖLIAI“

Šių metų spalio mėnesį 7-III G klasių mokinių grupei buvo pasiūlyta įdomi kelionė į Lenkiją, kurios tikslai buvo ne tik pažintiniai, bet ir edukaciniai. Ši kelionė- tai bendro mūsų gimnazijos ir Saleziečių mokyklos Lodzėje projekto „Kovos už nepriklausomybę: Lietuvos ir Lenkijos sukilėliai“ dalis. Dalyvaudami šiame projekte, skirtame Lenkijos nepriklausomybės atgavimo šimtmečiui paminėti, pagilinome istorijos žinias apie Lenkijos ir Lietuvos XIX amžiaus įvykius, lenkų kalbos, geografijos mokėjimo įgūdžius. Taip pat buvo smagu bendrauti su Saleziečių mokyklos jaunimu, apsilankyti Lodzėje ir Varšuvoje. Be to, mus ir Lodzės jaunimą suburia ne tik projektas, bet ir bendras globėjas – šv. Jonas Boskas.

Iš Vilniaus išvykome lapkričio 25 dieną, šeštadienį, vėlai vakare. Ryte jau buvome Varšuvoje, kur mus pasitiko ir globojo Saleziečių mokyklos mokytojas ir projekto vykdytojas Marcin Pazdzior. Papusryčiavę Saleziečių Namų bendrabutyje greit žingsniavome Varšuvos senamiesčio gatvėmis ir apsilankėme Lenkijos Kariuomenės muziejuje, o vakare prieš išvykdami į Lodzės miestą pasimeldėme šv. Aleksandro bažnyčioje. Atvykę į Lodzę įsikūrėme jaunimo bendrabutyje ir atsigulėme miegoti, nes mūsų laukė darbinga savaitė.

Kiekvieną dieną buvo organizuotos įvairios, įdomios, integruotos veiklos: seminarai, paskaitos, darbas grupėse, muzikos ir dainavimo pamoka, testai, susiję su Lenkijos ir Lietuvos istorija. Stengėmės aktyviai dalyvauti šioje kruopščiai suplanuotoje programoje. Be to, aplankėme keletą muziejų, kiekvieną dieną važiavome tramvajais, susipažinome su Lodzės architektūriniais paminklais, ėjome pačia ilgiausia gatve Europoje – Piotrkovska, apsilankėme prekybos centre „Manufaktura“ ir smagiai pašokome diskotekoje.

Visa Saleziečių mokyklos bendruomenė sužavėjo mus, nes ten mokosi nuostabūs mokiniai ir dirba charizmatiški mokytojai, kurie visada yra pasiruošę padėti. Jaunimas turi įvairių užsiėmimų bei mokosi kelių užsienio kalbų. Saleziečių mokykloje vyrauja nuostabi atmosfera. Mes norėtumėme padėkoti Jiems už kvietimą dalyvauti projekte, kuris, be abejo, yra naudingas ir įdomus. Jau ilgimės savo naujų draugų ir nekantriai laukiame projekto tęsinio bei jų atvykimo pas mus gegužės mėnesį.

Dėkojame už kelionės organizavimą ir rūpestį jos metu direktoriui Zbignevui Čech bei mokytojoms Alicijai Dacevič ir Renatai Karneckajai.

Projekto dalyvė
Evelina Zvereva, III G kl.